Duurzame Doeners: EVISE

oktober 6, 2025

In iedere editie staat een van de Freonen fan Fossylfrij Fryslân in de schijnwerpers. Dit keer valt deze eer te beurt aan EVISE.

“EVISE is een Fries bedrijf, gevestigd in Leeuwarden dat zich specialiseert in het leveren van laadinfrastructuur”, aldus Chief Commercial Officer Riko Kruit. “Naast laadpleinen voor bedrijven, waar zowel normale AC-laadpalen als snelle DC-laadpalen worden neergezet, levert EVISE ook meer innovatieve oplossingen. Denk daarbij aan totaaloplossingen waarbij de netaansluiting via een EMS (Energie Management Systeem) samenwerkt met bijvoorbeeld een batterij, zonnepanelen en snelladers. Zo maken we snelladen mogelijk op alle (on)mogelijke plekken.”

Elektrificatie

“Wij helpen (transport)bedrijven bij hun transitie naar elektrificatie”, vervolgt Kruit. “Van het in kaart brengen van het wagenpark, de vervanging van de vloot, de benodigde laadinfrastructuur, het civiele werk, het plaatsen en aansluiten. Als de klant dat wil, nemen we het hele proces uit handen, inclusief eventueel de exploitatie.”

DockChain

“Naast traditionele laadpalen, leveren we ook DockChain, een uniek systeem waarmee we het aantal stekkers aan een snellader kunnen vermenigvuldigen. Zo kan je dus je gehele vloot direct aansluiten en om de beurt opladen met maar één laadpaal. Niet rangeren en heel snel de eerste (vracht)wagen weer beschikbaar hebben voor waar je hem hebt aangeschaft: rijden!”

PowerNomad

“En tot slot is de PowerNomad van EVISE nu in ontwikkeling. Met de PowerNomad stoppen we alle onderdelen die je nodig hebt om zonder stroomnet te laden in één slimme, compacte container: een biopropaangenerator, een batterij en een DC-laadpaal. Het EVISE EMS zorgt ervoor dat alle onderdelen goed en veilig met elkaar samenwerken en dat de gastank gevuld blijft. Dit systeem kan overal geplaatst worden en kent slechts een minimale uitstoot, waardoor het ook nabij Natura2000-gebieden offgrid in te zetten is.”

Vergelijkbare berichten