Ben jij als ondernemer weleens ergens te snel in gestapt? Wilde je liefst á la minute een probleem oplossen en dacht je achteraf: had ik maar hulp ingeroepen? In mijn werk met de WakkerGroep kom ik dit steeds tegen: het gaat heel vaak niet om de oplossing die je in eerste instantie denkt nodig te hebben, het gaat eigenlijk altijd om de vraag erachter.
Een mooi voorbeeld daarvan vind ik het traject dat we hebben gedaan voor een zorginstelling. Hun medewerkers liepen in de praktijk tegen knelpunten aan bij het nieuwe rapportagesysteem. Het systeem was kort daarvoor gebouwd door de interne ICT-afdeling en technisch gezien compleet, maar sloot nog niet goed genoeg aan op het dagelijkse werk van de zorgverleners.
In eerste instantie was de vraag: kun je dit oplossen? Maar eigenlijk ging het om iets groters: hoe kunnen we rapporteren makkelijker en minder tijdrovend maken, zodat er meer tijd overblijft voor cliënten?
Enorme tijdsbesparing
Ik ben met de medewerkers gaan praten: ‘Hoe gebruik je het nu? Waar loop je tegenaan? Wat zou beter kunnen?’ Samen hebben we een nieuwe opzet gemaakt. Niet door alles opnieuw te bouwen, maar door slimme technische aanpassingen te doen binnen de bestaande structuur. Het resultaat: medewerkers zijn niet meer anderhalf uur kwijt aan rapporteren, maar nog maar tien minuten. De zorg die nodig is, kan daardoor gewoon doorgaan.
Voor mij is dit precies de kern van mijn werk als dromenmakelaar. Ik stel vragen, ik onderzoek, ik maak plannen. En ik zorg ervoor dat de beste partij wordt aangehaakt om het uit te voeren.
Drempel wegnemen
Veel ondernemers herkennen dit wel: je hebt een idee, maar de uitvoering kost tijd en energie die je niet hebt. Daardoor maak je overhaaste beslissingen die fout aflopen, óf blijven plannen liggen omdat je maar tegen de uitvoering aan blijft hikken. Ik help om die drempel weg te nemen. Door samen te onderzoeken wat er écht nodig is, ontstaan oplossingen die niet alleen technisch kloppen, maar ook praktisch werken.
Wat wil je echt oplossen?
Mijn advies: stel jezelf niet de vraag welke tool je wilt hebben, maar welk probleem je eigenlijk wilt oplossen. Als je dat scherp hebt, ligt de beste oplossing vaak dichterbij dan je denkt. En het beste nieuws is: Ik help je om die oplossing tot stand te brengen.
Douwe Hoogeveen
Eigenaar WakkerGroep
WakkerGroep: schakel tussen idee en uitvoering
De naam WakkerGroep staat voor samenwerking. “Jij als opdrachtgever, de specialist(en) die de oplossing bouwen en ik als dromenmakelaar vormen samen één groep. Door die samenwerking ontstaat betrokkenheid, overzicht en een resultaat dat écht werkt.”
