Bij Eemsned in Middelstum draait alles om ontzorgen. Het bedrijf, dat twintig jaar geleden ontstond, groeide uit tot specialist in paardentrailers, aanhangers en mechanisatie.
Drie pijlers onder één dak
Eigenaar Gert Smit begon ooit als kraanmachinist en zzp’er, voordat hij zijn eigen onderneming startte. Nu staat Eemsned stevig op drie pijlers: mechanisatie, trailers en verhuur. “De omzet in mechanisatie is natuurlijk veel hoger omdat dat duurdere machines zijn”, vertelt Smit.
“Maar trailers en mechanisatie zijn allebei even belangrijk voor ons.”
Het bedrijf richt zich op een breed spectrum aan klanten. Van grote aannemers tot zzp’ers, van hoveniers tot straatmakers en van loonwerkers tot boeren – iedereen is welkom in Middelstum. “De focus ligt daarbij op het ontzorgen van klanten en meedenken in oplossingen”, legt Smit uit.
Complete ontzorging als uitgangspunt
Wat Eemsned onderscheidt is de totaalaanpak. Klanten kunnen er niet alleen terecht voor aankoop, maar ook voor financiering, onderhoud en verhuur. “We kunnen de klant van A tot Z ontzorgen”, benadrukt Smit. “Indien nodig kunnen we klanten voorzien van een leenvoertuig overbruggingsmachine bij calamiteiten. Desgewenst met een onderhoudscontract. Dat geeft voor de klant een vertrouwd gevoel.”
Die filosofie strekt zich uit over het complete assortiment. Of het nu gaat om een aanhangwagen, paardentrailer of schaftwagen, of trekkers graafmachines, heftrucks enzovoort: Eemsned heeft het in huis. “Veel machines en aanhangwagens zijn op voorraad en direct leverbaar. Door de ruime voorraad kunnen de klanten desgewenst proefdraaien en voertuigen bekijken waarna men goed overwogen keuzes kan maken”, aldus Smit.
Eigen werkplaats
“In de eigen werkplaats in Middelstum voeren we bijna alle onderhouds- en reparatiewerkzaamheden uit. We bieden de mogelijkheid aan onze klanten om alle machines die verkocht zijn hier in onderhoud te geven, om zo de continuïteit en levensduur te kunnen waarborgen. En in het kader van totaal ontzorgen hebben wij een haal- en brengservice van de voertuigen.”
Transparantie staat voorop bij het onderhoud. “We maken altijd eerst een afspraak wat we doen, zodat klanten niet voor verrassingen komen te staan”, verzekert Smit. Als blijkt dat reparatie niet meer rendabel is, wordt dit eerlijk besproken met de klant.
Afwisseling houdt het leuk
De diversiteit in het werk zorgt voor dagelijkse uitdagingen. “Geen dag is hetzelfde”, stelt Smit. “Waar je vandaag volop met mechanisatie bezig bent, zit je volgende week misschien in de kraantjes of trekkers. Die afwisseling maakt het werk leuk.”
Die variatie uit zich ook in de dienstverlening. Van het bedenken van leaseconstructies tot het geven van machine advies – elke klant vraagt om een eigen aanpak. “De voldoening zit in het tevreden maken van klanten”, besluit Smit. “Als ze blij zijn met jouw product en er enthousiast over zijn, dat geeft voldoening. Of het nu om een machine of een aanhangwagen gaat.”