Vanuit haar enthousiasme besloot Bruggenkamp de molenaarsopleiding te volgen. Als leerling-molenaar is ze nu bezig een eigen onderneming te starten bij ‘haar’ molen in Witmarsum. “Ik heb een bakkersopleiding gevolgd en ga een bakkerij beginnen. De duurzame manier van werken, het bakken en verkopen van broden, alles bij elkaar een mooie manier om inkomsten te genereren voor mezelf en de molen”, aldus Bruggenkamp.
Ontmoetingsplek
Een molen fungeert vaak als sociale ontmoetingsplaats en is daarom een goede plek voor haar activiteiten. “Een korenmolen staat meestal in of aan de rand van het dorp, dus het is gemakkelijk om even aan te waaien voor een praatje. Dat sociale vind ik mooi, mensen die ongedwongen langskomen. Als ik zaterdags om één uur begin en er staan een opa en oma met kleinkinderen voor de deur, dan laat ik ze graag zien wat we hier aan het doen zijn. Eigenlijk iedereen vindt het interessant te zien hoe een molen werkt.”
Maar de molen is niet alleen een ontmoetingsplaats voor de lokale bewoner, argeloze bezoeker of toevallige voorbijganger. Bruggenkamp: “Het wordt voor ondernemers ook de ideale plek om even buiten de vaste omgeving te kijken. We bieden straks een rustige en inspirerende locatie waar bedrijven aan hun strategie kunnen werken, kunnen vergaderen of lunchen. En volgens mij is er ook geen mooiere plek dan een molen om met internationale gasten om tafel te zitten en het ambacht en de Friese cultuur te proeven.”
Mevrouw de Molenaar
Wie de ontwikkelingen van Bruggenkamp en het molenaarsambacht wil volgen kan het beste online even zoeken naar ‘Mevrouw de Molenaar’. Onder die naam houdt ze via Instagram en Facebook iedereen op de hoogte van haar toekomstideeën. “Ik krijg veel enthousiaste reacties. Ons werk wordt op deze manier goed zichtbaar. En het werpt vruchten af. Ik word veel door ondernemers en organisaties benaderd, bijvoorbeeld om brood te maken voor LF2018 evenementen. Ik ben uitgegroeid tot een soort ambassadeur van het molenaarsambacht. En dat ben ik met genoegen. Het is een prachtig beroep en deel dat graag met anderen.”