Omzet horeca aanzienlijk gedaald in vierde kwartaal wegens strengere coronamaatregelen

maart 15, 2022

De omzet van de horeca is toegenomen met 13,5 procent in 2021 ten opzichte van 2020. Vergeleken met 2019 is de omzet met 25 procent gedaald. Dat getuigt van een moeizame periode voor de horeca. 

Lange weg terug voor hotels 
De cijfers laten zien dat in het vierde kwartaal van 2021 de omzet van logiesverstrekkers vergeleken met het kwartaal daarvoor 15,9 procent gedaald is. De zwaarst getroffenen zijn de hotels, want deze hebben een daling van 20,2 procent meegemaakt vergeleken met de omzet van het vorige kwartaal. De hotels genoten vorig jaar een omzetstijging van 5,6 procent ten opzichte van 2020, maar dat brengt de branche niet in de buurt van waar deze eerst was. De omzet van 2019 is nog de helft groter dan de omzet in 2021. 

Omzetdaling eet- en drinkgelegenheden 
Ook de horeca waar het vooral draait om eten en drinken heeft een pijnlijk eind van het jaar achter de rug. Het voorlaatste kwartaal draaide uit op een omzetdaling van 19,3 procent vergeleken met het kwartaal daarvoor. Binnen de branche zijn verschillen waar te nemen. Restaurants maakten een daling van 28,6 procent mee. Cafés maakten een daling van 31,5 procent mee. Voor beide takken waren de bijgewerkte coronamaatregelen de hoofdoorzaak van de daling. Voor fastfoodrestaurants is de omzet in het laatste kwartaal 4,7 procent gedaald in vergelijking met het voorgaande kwartaal. Voor de eet- en drinkgelegenheden is de omzet gegroeid met 13,9 procent. Er is een stijging in de omzet van cafés, catering, kantines en restaurants. Toch hebben de eet- en drinkgelegenheden een lange weg terug voor de boeg, want het gat met 2019 bedraagt nog 22,2 procent. De coronamaatregelen hadden minder effect op fastfoodrestaurants. Deze behaalden in 2021 een groei van 18 procent aan omzet ten opzichte van 2020. Ook is de omzet gegroeid ten opzichte van 2019 met 1,7 procent. Kantines en catering hebben in het vierde kwartaal een omzetdaling van 0,2 procent meegemaakt vergeleken met het voorlaatste kwartaal. 

 

Bronvermelding: 
CBS: Centraal Bureau voor de Statistiek, (CBS), (2022, 28 februari). Omzet horeca krimpt in 4e kwartaal door aanscherping coronamaatregelen. Centraal Bureau voor de Statistiek. Geraadpleegd op 28 februari 2022, van https://www.cbs.nl/nl-nl/nieuws/2022/09/omzet-horeca-krimpt-in-4e-kwartaal-door-aanscherping-coronamaatregelen.

Delen via

Vergelijkbare berichten