Themmen Heftrucks verkoopt, verhuurt en onderhoudt al sinds de jaren ’90 heftrucks, veegmachines en hoogwerkers. “Ons vorige pand werd te klein voor onze groeiende onderneming”, zegt Mark. En dus betrok Themmen met zijn bedrijf in 2017 een voormalig schoolgebouw aan de Jupiterweg te Leeuwarden. “Het gebouw is groter, heeft karakter en is tegelijkertijd een mooi centraal gelegen plek in het noorden die makkelijk te bereiken is. Het is een prima plek om onze klanten te laten ervaren wat we voor ze kunnen betekenen. Als je hier bent zie je hoe we werken en met hoeveel plezier. Een kijkje in de keuken, zeg maar. Zien hoe we aan het onderhoud van het materieel werken is iets anders dan zeggen dat we dat met zorg doen. Je ziet ook hoe netjes we werken, hoe opgeruimd het is. Die zichtbare betrokkenheid schept vertrouwen. Met die passie werken we voor onze klanten”, zegt Mark en hij voegt daaraan toe: “Een blije en tevreden klant is mijn werkplezier.”
Oog voor omgeving en medemens
Mark heeft oog voor zijn omgeving en de medemens. “Tijdens de coronacrisis hebben sommige ondernemers uitstekend zaken gedaan en anderen hebben het water tot de lippen zien stijgen. Denk bijvoorbeeld aan de horecaondernemers. Vooral zij die nog maar kort waren gestart, hebben nauwelijks of geen steun gekregen. Ik vind dat deze ondernemers en ook de zorgmedewerkers, een steuntje in de rug verdienen. Een steuntje dat verder gaat dan een gezamenlijk applaus. Tot dat doel heb ik De Leeuwarder Duim geïnitieerd dat door gemeente en ondernemers in Leeuwarden is opgepakt en in gezamenlijkheid verder is ontwikkeld”
Voordelen
Elektrisch is bij Themmen allang geen noviteit meer. “25 Jaar geleden begonnen we met elektrische heftrucks en we leveren inmiddels ook elektrische minishovels. De voordelen daarvan zijn: minder uitstoot, minder lawaai en minder kosten. Dat laatste realiseert niet iedereen zich, maar met een elektrische motor heb je op lange termijn minder onderhoudskosten dan met een traditionele motor. ‘Ja, maar die accu’s komen allemaal in het milieu terecht’, hoor ik wel eens. Dat geldt misschien voor accu’s in auto’s, maar dit zijn loodzuur accu’s. Deze accu’s zijn 100% recyclebaar.”
“Als we zeggen, ‘Onze Linde heftrucks zijn van de hoogste kwaliteit’, krijgt dat pas echt waarde als we het laten zien”, zo beargumenteert de ondernemer nog maar eens de waarde van een bijzonder bedrijfspand, dat als showroom kan dien. “Voor elektrisch geldt hetzelfde. Dat moet je ook even zien en voelen. Wie het ervaren heeft, wil niet meer anders.”