Vriezon werkt aan de ene kant met name aan grote projecten voor woningbouwcoöperaties en voor bouw- en onderhoudsbedrijven. De andere tak houdt zich bezig met particulieren, aldus algemeen directeur Jan Slager van Vriezon. “Ook informeren we klanten over subsidies en rendement en hebben we een eigen serviceafdeling.”
Stijgen
Met de stijgende energieprijzen neemt het aantal aanvragen naar duurzame oplossingen in het huis en van de auto toe. “Iedereen heeft wel eens nagedacht over duurzaamheid. De vraag naar zonnepanelen en laadpalen is de laatste tijd enorm toegenomen door de situatie in de wereld. Met de toenemende energieprijzen nemen de prijzen van materiaal een vlucht en wordt er een aanslag gedaan op de voorraden, waardoor de levertijden stijgen.”
De toenemende vraag vormt niet alleen voor Vriezon een uitdaging, maar voor veel bedrijven in Nederland, meent Slager. “We komen handen te kort. We zijn op zoek naar personeel en doen veel aan opleiding en persoonlijke ontwikkeling binnen ons bedrijf. We zijn een erkend leerbedrijf en bieden stageplaatsen aan studenten.”
Bundelen
Vriezon, dat al langer in de verkoop van zonnepanelen werkzaam is, bundelde ruim een jaar geleden de krachten met een bedrijf dat meer gericht was op het plaatsen van zonnepanelen. “We zaten al aan de Venusweg en hebben daar de opslag en de kantoorruimte verder uitgebreid. Mijn zoon Niels Slager en schoonzoon Gerrit Winius zijn ondertussen ook in het bedrijf werkzaam en zij gaan, als ze dat willen, in de toekomst Vriezon voortzetten.”
Het bedrijf gaat zich de komende jaren vooral richten op de ontwikkeling van de opslagcapaciteit in accubatterijen. “De technieken in duurzaamheid zijn continu in ontwikkeling en daar ligt een hele uitdaging voor ons. We pionieren nu nog veel en proberen technieken te ontwikkelen waarbij de opwekking en het verbruik van energie beter op elkaar worden afgestemd. En natuurlijk proberen we de installaties binnen ons eigen bedrijf uit, zodat we weten hoe het werkt en wat de ervaringen ermee zijn.”
Vak
Het is een prachtig vak om mensen te helpen om energiezuiniger te gaan leven en om de samenleving te verduurzamen, besluit Slager. “Geen enkele klant of woning is gelijk, waardoor er elke dag variatie in het werk zit. Soms zitten we op enorme grote daken van bedrijfspanden en een andere dag werk je aan de woning van een particulier. Het zorgt voor afwisseling en dat maakt werken bij Vriezon zo leuk.”