“Kun je voor ons een applicatie regelen waarmee we via QR-codes ons materieel kunnen volgen?” Met deze vraag klopte een groot bouwbedrijf aan bij dromenmakelaar Douwe Hoogeveen van de WakkerGroep. Op het eerste gezicht leek het idee van het bedrijf een logische oplossing. Maar Douwe keek verder. “Op bouwplaatsen, in de buitenlucht, zijn QR-codes kwetsbaar. Regen, wind, vuil, dat zal altijd problemen opleveren. Ik ben daarom op zoek gegaan naar een slimmer alternatief.”
Samen met het bouwbedrijf onderzocht hij de mogelijkheden. Uiteindelijk koos hij voor een andere techniek die beschikbaar is in de markt. Deze techniek bleek betrouwbaarder en gebruiksvriendelijker te zijn, en was bovendien goed inpasbaar in de bestaande processen. Het resultaat: een strak en eenvoudig systeem waarmee alle materieel en containers nu in een paar seconden kunnen worden geregistreerd en gevolgd.
Vele uren bespaard
Waar voorheen uitvoerders met een kladblok over de bouwplaatsen liepen en alle gegevens handmatig moesten doorgeven aan het hoofdkantoor, is dat nu verleden tijd. Het hoofdkantoor ziet direct waar elk stuk materieel staat en welke planning daarbij hoort. Het scheelt het bedrijf wekelijks vele uren zoek- en regelwerk.
Verder kijken
Voor Douwe is dit een typisch voorbeeld van zijn rol als dromenmakelaar.
“Bedrijven denken meestal al snel aan een app of een andere flitsende optie, omdat dat de standaardoplossing lijkt. Maar vaak is er iets veel beters mogelijk. Ik zie het als mijn taak om dat te onderzoeken, de juiste partijen te selecteren en te zorgen dat het hele proces goed verloopt.”
Daarmee voorkomt hij dat bedrijven tijd en geld verspillen aan oplossingen die op papier goed lijken, maar in de praktijk niet werken. “Mijn kracht zit in het stellen van de juiste vragen en het bewaken van het traject. Zo krijgen ondernemers een oplossing die écht werkt en die zich direct terugverdient in tijd en kwaliteit.”
Samen dromen, samen doen
Bedrijven die de werkwijze van de WakkerGroep hebben ervaren, komen vaak terug met een nieuwe vraag. Niet alleen omdat Douwe technisch verstand van zaken heeft, maar vooral omdat hij meedenkt, doorvraagt en zorgt dat er een werkbare oplossing komt.
“Mijn missie is om ondernemers te helpen hun dromen waar te maken en hun bedrijfsprocessen te verbeteren. Van een eerste idee tot een concreet resultaat dat processen verbetert en mensen tijd geeft voor wat er écht toe doet. Dat maakt mijn werk zo waardevol: ik help ondernemers en medewerkers om wakker te worden en met nieuwe energie weer door te gaan.”
WakkerGroep: schakel tussen idee en uitvoering
De naam WakkerGroep staat voor samenwerking. Douwe: “Jij als opdrachtgever, de specialist(en) die de oplossing bouwen en ik als dromenmakelaar vormen samen één groep. Door die samenwerking ontstaat betrokkenheid, overzicht en een resultaat dat écht werkt.”