Wat is jullie achtergrond?
Romke Kooyenga: Na een aantal jaren te hebben gewerkt binnen de overheid heb ik Kooyenga Groep opgericht, een detacherings-adviesbedrijf voor de overheid. Begin 2020 heb ik besloten mijn bedrijf te verkopen om mij te richten op het adviseren van ondernemers in het MKB.
Karla Meindersma: Na negen jaar voor een bank onder andere bedrijfsfinancieringen te hebben gedaan, en negen jaar voor een accountantskantoor te hebben gewerkt, besloot ik in 2010 voor mijzelf te beginnen. Ik startte met accountantskantoor RKcs Accountants en Adviseurs, dat ik met veel plezier gerund heb.
Wat doen jullie?
Meindersma: Onze werkzaamheden zijn heel divers. We geven advies aan MKB-bedrijven, en dat varieert van onder andere strategisch of financieel advies, begeleiding bij verkoop of overdracht, tot sparringpartner zijn voor de ondernemer. Ook kunnen we een quickscan uitvoeren van de onderneming en reorganisaties begeleiden.
Kooyenga: Wij voelen goed aan waar we ondernemers in kunnen ondersteunen. We zijn eerlijk, dat is ook adviseren! Wat wij doen moet voor een ondernemer wat opleveren.
Waarom zijn jullie in Leeuwarden gevestigd?
Kooyenga: We wilden ons graag in Friesland vestigen en Leeuwarden heeft een bepaalde dynamiek. Leeuwarden ligt mooi centraal, en het pand waarin we zitten (Villa de Kroon aan de Sophialaan, red.) is prettig.
Wat is het mooiste aan jullie vak?
Meindersma: Het samenwerken met ondernemers. Ik krijg een energieboost als een klant blij is met ons advies en dit advies de ondernemer wat oplevert. Daar doe ik het uiteindelijk voor!
Kooyenga: De passie die ondernemers voor hun vak hebben. Soms wil ik dan in mijn enthousiasme zelf wel de onderneming overnemen. Het meedenken en adviseren is iedere keer weer fijn om te doen. Ondernemers bij elkaar brengen, Friesland is een mooi product, ondernemers moeten alleen elkaar de bal wat meer toespelen.
Waar willen jullie over vijf jaar staan?
Kooyenga: Ik hoop dat we als gezamenlijk team nog steeds mooie opdrachten krijgen en ondernemers goed kunnen helpen met advies. Als wij een ondernemer bij een bepaald vraagstuk niet goed kunnen helpen zullen wij dit eerlijk zeggen. En er andere experts bij inschakelen. Wij zijn bijvoorbeeld net een nauwe samenwerking aangegaan met AHEAD Adviseurs te Kollum.
Meindersma: Met nog steeds dezelfde passie een deskundig advies geven aan ondernemers. We willen Bedrijfsadvies Noord Nederland kleinschalig houden. Zelf om tafel blijven gaan met ondernemers, dat is en blijft onze passie.